Implantacija

Dantų implantacija– vienas pažangiausių, laiko patikrintas dantų atstatymo metodas, šiuolaikinėje odontologijoje, ko gero, yra vienas iš svarbiausių pasiekimų.

Dantų implantai, netekusiems savo natūralių dantų žmonėms, padeda apie tai pamiršti ir susigrąžinti visavertį gyvenimą. Tai pats kokybiškiausias ir sveikiausias dantų atkūrimo būdas.

Dantų implantai yra vienas saugiausių sprendimų medicinoje, kurių prigijimas yra 95-100 %. Implanto prigijimui turi įtakos daug skirtingų faktorių: genetika, burnos higiena, kaulo storis, dantenų storis, operacijos kokybė, implanto lydinys ir padengimas.  Implantacija padeda sustabdyti žandikaulių tirpimą, užtikrina efektyvų kramtymą ir leidžia išsaugoti sveikus gretimus dantis.

Kompiuterinė tomografija arba panoraminė nuotrauka parodo, ar žandikaulyje užtenka kaulo įsriegti implantui. Dažnai netekus dantų prasideda žandikaulių atrofija (kaulo nykimas), kaulo aukščio ir pločio mažėjimas.

Mūsų klinikoje atliekama implantacija Straumann ir Medentika implantais.

STRAUMANN – Šveicariška dantų implantų kokybė. Aukščiausi prigijimo rodikliai, siekiantys 99-100%. Tai labiausiai moksliškai pagrįsta implantų sistema pasaulyje.

       STRAUMANN ROXOLID SLA:

Implantas sudarytas iš Roxolid®- patentuoto cirkonio/ titano lydinio, kuris yra stipresnis už gryną titaną. Jo porėtas SLA paviršius, kuris užtikrina greitesnį implanto prigijimą.

       STRAUMANN ROXOLID SLACTIVE:

Unikalus SLActive paviršius- chemiškai aktyvus ir hidrofiliškas (pritraukiantis skystį) paviršius skatina kaulo susidarymą aplink implantą. Tai dvigubai pagreitina implanto prigijimą ir sumažina praradimo riziką. 

MEDENTIKA  – aukšta vokiška kokybė. Medentika daugelį metų veikianti įmonė, Nuo 2013 m. priklausanti Straumann kompanijų grupei. Implantai gaminami Vokietijoje. Tai aukštos kokybės implantai, pagaminti iš titano, greitai ir gerai sugyjantys su kaulu.

Po implantacijos svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų:

Nevalgykite 2-3 val. Pirmąją parą po implantacijos venkite karšto, aštraus maisto, intensyvaus kramtymo, negerkite karštų gėrimų, nevartokite alkoholinių gėrimų, venkite fizinio krūvio, nesportuokite.

Pirmąją dieną dantų nevalykite, darykite tai tik nuo antrosios dienos, atsargiai ir tik minkštu dantų šepetėliu.

Pirmąją savaitę naudokite burnos skalavimo skystį su chlorheksidinu.

Siekiant, jog patinimas būtų mažesnis, pirmąją dieną, reguliariai šaldykite skruostą, darydami pertraukas.

Siūles negalima  liesti liežuviu, traumuoti žaizdos. Dažniausiai siūlės šalinamos po operacijos praėjus 7-10 d.

Jei buvo paskirti vaistai, vartokite juos paskirtomis dozėmis.

© R.Ramonienės odontologijos klinika, 2023
Sprendimas: