Nešiojantiems neišimamus dantų protezus

Naudojimo instrukcija pacientams, nešiojantiems neišimamus dantų protezus

  1. Pavienis vainikėlis ar tiltinis protezas Jūsų burnoje pagaminti pagal individualų užsakymą. Tai neišimami protezai, dalinai atstatantys dantų ar dantų eilių defektus, kramtymo funkciją bei estetiką. Šie protezai tikslūs, pagaminti atkartojant Jūsų dantų anatominę formą. Jie gaminami iš porceliano, plastmasių arba metalų lydinių (skirtų dantų protezų gamybai), kurie gali būti apdailinti plastmasėmis arba porcelianu.
  2. Neišimamas dantų protezas – tai medicinos prietaisas, pagamintas Jūsų odontologo ir dantų techniko, tinkantis tik Jums. Todėl tokį protezą reikia saugoti.
  3. Jei protezai nepatogūs arba sukelia skausmą, kreipkitės į savo gydytoją. Adaptacijos periodas 2-4 savaitės.
  4. Negalima su protezais kramtyri per kieto maisto. Ypaą stenkitės to nedaryti dantų protezais, padengtais plastmasės ar porceliano apdaila, nes apdaila gali skilti ir tokie protezai nebebus tinkami naudoti. Galimos plastmasės ar porceliano pataisos, bet dažnai jos būna ne ilgalaikės.
  5. Vienu metu nedėkite į burną labai karšto ir labai šalto maisto, nes dėl staigaus apdailos plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti protezo įtrūkimai, skilimai.
  6. Pavalgius, dantų protezus, kaip ir nuosavus dantis būtina valyti pasta ir šepetėliu su šiltu vandeniu, nes karštas vanduo gali juos sugadinti, esant galimybėms po tarpinėmis dalimis būtina išvalyti tarpdančių šepetėliu ar specialiais siūlais ( Oral B ).
  7. Sportuojant ar turint „dantų griežimo“ problemų, kad apsaugoti turimus protezus, būtina dėvėti juos apsaugančias plastikines kapas.
  8. Jūsų dantys ir burnos gleivinė keičiasi nuolat, protezai išlieka tokie patys. Todėl labai svarbu neužmiršti apsilankyti pas gydytoją odontologą kas pusę metų burnos gleivinės ir dantų bei protezų būklės apžiūrai. Tai daryti reikia ir tada, jei Jūs manote, kad su savo dantų protezais neturite didesnių problemų.
  9. Nepamirškite, kad tiltiniai protezai fiksuoti ant dantų, todėl profesionali burnos higiena būtina 1 – 2 kart metuose.
© R.Ramonienės odontologijos klinika, 2015
Sprendimas: