Nešiojantiems išimamus plokštelinius dantų protezus su užraktais

Naudojimo instrukcija pacientams, nešiojantiems išimamus plokštelinius dantų protezus su užraktais

 1. Išimami dantų protezai Jūsų burnoje, pagaminti pagal individualų užsakymą, dalinai atstato dantų eilių defektus, kramtymo funkciją, bei estetiką. Šie protezai tikslūs, pagaminti atkartojant Jūsų burnos gleivinės ir dantų anatominę formą. Jie gaminami iš specialiai tam skirtų plastmasių arba metalų lydinių, skirtų dantų protezų gamybai.
 2. Išimamas dantų protezas – tai medicinos prietaisas, pagamintas jūsų gydytojo odontologo ir dantų techniko, tinkantis tik Jums. Todėl tokį protezą reikia saugoti.
 3. Išimami dantų protezai iš pradžių gali apsunkinti kalbėjimą, kramtymą ar sužadinti vėmimą. Neišsigąskite – pastoviai naudojantis protezais priprantama prie jų ir, praėjus 2 – 3 savaitėms, minėtieji reiškiniai praeina.
 4. Protezus būtina nešioti pastoviai, nes padarius ilgesnę pertrauką, jie gali tapti netinkamais naudojimui.
 5. Jei protezai nepatogūs arba sukelia skausmą, kreipkitės į savo gydytoją. Prieš kreipiantis į gydytoją, 4-6val. būtina nešioti protezus burnoje arba 2 kartus pavalgyti, kad gydytojas galėtų nustatyti skausmą sukeliančią vietą. Taisyti protezus patiems negalima.
 6. Nakčiai protezus galima išsiimti ir gerai išplovus su dantų ar spec. šepetėliu ir pasta, padėti sausai arba merkti į tirpalą su dezinfekuojančia tablete,  tačiau, jei po nakties sunku protezą įsidėti patariama, išplovus juos, nakčiai palikti burnoje.
 7. Pavalgius dantų protezus būtina išplauti šiltu vandeniu ir šepetėliu, nes karštas vanduo gali juos sugadinti.
 8. Nekramtyti dantų protezais kieto maisto: gabalinio cukraus, riešutų, sudžiūvusios ar keptos duonos ir pan.
 9. Vienu metu nedėkite į burną labai karšto ir labai šalto maisto, nes dėl staigaus apdailos plėtimosi ir traukimosi gali atsirasti protezo įtrūkimai, skilimai.
 10. Jei protezas lūžta, neatidėliodami atneškite pataisymui. Negalima nešioti įskilusio protezo arba lūžusio protezo dalies, tai gali padaryti jį netinkamą pataisymui. Negalima patiems klijuoti lūžusio protezo.
 11. Individualū išimami dantų protezai su užraktais I kartą perbazuojami po 5 – 6 mėn., vėliau 1 – ną kart metuose. Laiku neperbazavus protezo, galimas nepataisomos komplikacijos (apdailos ir dantų lūžimas, atsicementavimas, užrakto lūžimas ir kt.).
 12. Jiems suteikiamas 1 metų garantinis laikotarpis.
© R.Ramonienės odontologijos klinika, 2015
Sprendimas: